O autorovi

Moje meno je Ján Marušinec a som odborníkom na verejné financie a verejnú správu. Tento blog som sa rozhodol zriadiť, aby som sa s čitateľmi podelil o postrehy z mojej praxe. Verím, že publikované texty obohatia verejnú diskusiu, poskytnú systémový pohľad na financovanie a tvorbu verejnej politiky, či poslúžia ako inšpirácia na zlepšenie riadenia miest a regiónov Slovenska.

Som výkonným riaditeľom think-tanku MESA10 a zároveň pôsobím ako externý poradca predsedu Trnavského samosprávneho kraja. V minulosti som bol poradcom premiérky a viacerých ministrov doma i v zahraničí. Mám bohaté skúsenosti zo slovenskej komunálnej sféry, podieľal som sa na projektoch v mestách Košice, Hlohovec, Šaľa, aj v niektorých mestských častiach Bratislavy. Pôsobil som ako poradca predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, primátora mesta Bratislava, aj ako expert Únie miest Slovenska. Preto aj témy pre tento blog budem čerpať predovšetkým zo slovenského komunálneho prostredia.

Svoje odborné skúsenosti som však nadobudol predovšetkým prácou v medzinárodnom prostredí. Od roku 2006 som sa venoval projektom rozvojovej spolupráce a pôsobil ako medzinárodný expert pre oblasť financií a verejnej správy pre organizácie ako Svetová banka, OECD, UNDP či Európska komisia. Počas svojej kariéry som navštívil (v abecednom poradí) Albánsko, Azerbajdžan, Čiernu Horu, Gruzínsko, Chorvátsko, Kosovo, Macedónsko, Moldavsko, Rumunsko, Srbsko, Ukrajinu, Uzbekistan, Tadžikistan a podieľal sa v nich na viac ako 30 projektoch.

Postoje prezentované v tomto blogu predstavujú môj súkromný názor a nie sú oficiálnym stanoviskom inštitúcií, v ktorých pôsobím či som pôsobil v minulosti.